STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

FOTOGALERIE: Setkání uživatelů SolidWorks do Hustopečí přilákalo unikátní zvonkohru

Jihomoravské „město dobrého vína“, jak mu říkají místní, bylo v říjnu dějištěm setkání uživatelů systému SolidWorks, které zde uspořádala společnost 3E Praha Engineering.

Konferenci navštívilo zhruba 120 hostů, které přivítal kompletní tým firmy 3E Praha Engineering v čele s ředitelem společnosti Josefem Malým.

Novinky ve verzi SolidWorks 2013 prezentoval manažer české pobočky DS SolidWorks Zdeněk Bašta, který si přitom posteskl nad nezájmem o testování zkušebních verzí ze strany českých uživatelů. Přítomným pak poodhalil úspěchy SolidWorksu v posledním roce a oznámil, že cílem firmy je překonal letos hranici dvou milionů uživatelů (těch komerčních je zhruba 28 %).

Součástí setkání byla i tradiční soutěž uživatelů v konstruování.

Působivým zpestřením přednáškového programu a později i večerní zábavy bylo vystoupení českého zvonaře Rudolfa Manouška, kterému před lety 3E Praha Engineering pomohla při tvorbě kopie zvonu Zikmund z věže katedrály svatého Víta. Na fotografii je jeden z ozdobných prvků zvonu, získaný prostřednictvím prostorové digitalizace a velmi jemného obrábění.

Rudolf Manoušek je taktéž autorem unikátní zvonkohry, kterou na setkání zákazníků 3E Praha Engineering do Hustopečí přivezl. Na obrázku je její 3D model v SolidWorksu.

Ačkoliv je pozadí vzniku této zvonkohry – jediné svého druhu ve východní Evropě – poměrně kontroverzní a její autor Rudolf Manoušek (v modrém svetru) si s ní užil spoustu starostí, nyní může být na své dílo právem hrdý.

Tento gigantický hudební nástroj obsahuje 57 zvonů a celkově váží 12 tun.

Pan Manoušek sice na svůj „carillon“ hraje pouze jako amatér, sám je odborníkem na výrobu zvonů, přesto účastníkům konference zahrál několik podařených skladeb.

K překvapení všech přítomných jej po chvíli v dvojhře doprovodil novinář Pavel Marek z magazínu MM Spektrum. U zvonkohry seděl poprvé, ale nebylo to takřka znát a jakožto zkušený varhaník si tuto příležitost doopravdy užil.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!