STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Velocity Roadshow #1: Inovace moderního 3D konstruování

Společnost Siemens PLM Software představila prostřednictvím webového semináře výhody modelování pomocí synchronních technologií v aplikaci Solid Edge ST.

Podíváme-li se do minulosti, první 3D modeláře byly založeny na explicitním modelování. Tvorba modelu vznikala vytvářením základních modelovacích prvků. Výhodou byla rychlá úprava a přímá interakce, problémy však nastaly s řízením vzájemné polohy mezi prvky. Na tento způsob modelování navázaly parametrické modeláře charakteristické stromovou strukturou. Následně příchozí synchronní technologie při vytváření modelu vznikla na základě pokoření nedostatků obou předchozích přístupů a současným výběrem jejich hlavních výhod.

Při tvorbě modelu pomocí synchronní technologie je potřeba hlídat rozměry pouze pomocí 3D kót a vazeb modelu, přičemž se neřeší historie vzniku modelu. Změny jsou hlídány tzv. živými pravidly, které musí být synchronizovány. Synchronizováním je možné upravovat model tak rychle, jak se mění konstruktérovy myšlenky a v rámci konstrukce se neřeší historie modelování.

Je to signál, že inovace a budoucnost v moderním 3D konstruování se skrývá v rychlých a pružných úpravách modelu.

Ukázka synchronního modelování v aplikaci SolidEdge ST

Více informací o synchronní technologii v aplikaci Solid Edge ST získáte shlédnutím webového semináře společnosti Siemens, který naleznete na adrese http://www.plm.automation.siemens.com/cz_cz/about_us/events_webinars/.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!