STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tipy a návody pro Solid Edge: Rychlá konfigurace zobrazených položek

Při návrhu v prostředí 3D je důležité, aby bylo možné procházet struktury sestavy při současné práci shora dolů v kontextu sestav. V systému Solid Edge můžete pomocí zaškrtávacích políček ve stromu modelu vybrat a zobrazit součásti, podsestavy, funkce, rozměry 3D a referenční roviny. Nyní vám vysvětlíme postup.

Zaškrtávací políčka ve stromu modelu sestavy Solid Edge umožňují snadno a rychle zobrazit součásti, podsestavy, funkce, rozměry 3D a referenční roviny.

Referenční roviny lze jednotlivě zapínat a vypínat rozbalením stromu pomocí ikony + u větve referenční roviny ve stromu modelu. Také můžete pracovat se všemi rovinami najednou pomocí zaškrtávacího políčka skupiny.

Stejným způsobem lze zapínat a vypínat jednotlivé součásti.

Sestava, kde jsou ve stromu modelu sestavy Solid Edge zaškrtnuty (nahoře) a odškrtnuty (dole) podsestavy mechanických ramen.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!