STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Studenti v Olomouci ukázali, že to s CADem doopravdy umí

Sdílejte tento článek na Twitteru
5. 3. 2012, | 2 komentáře

Časopis CAXMIX podpořil 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech. Roční předplatné našeho magazínu za úspěch v soutěži získali studenti Ondřej Slučik (SPŠS Olomouc) a Tomáš Rentka (VOŠ a SPŠ Šumperk).

Do soutěže pořádané pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje se 2. března zapojilo rekordních 52 účastníků ze 13 škol. Soutěžilo se ve třech kategoriích, rozdělených na kreslení ve 2D a konstruování ve 3D, a dále konstruování ve 3D pro učitele. V kategorii 2D bylo úkolem překreslit výkres desky, v kategorii 3D měli soutěžící za úkol vytvořit sestavu ventilu a učitelé tvořili sestavu upínače. Soutěžní čas pro studenty byl stanoven na 90 minut, pro učitele na 60 minut.

Zadání soutěže, kategorie 2D a 3D.

Z průběhu soutěže.

Výsledky hodnotili zástupci z firem John Crane Sigma, Meopta – optika, Hella CZ, Kovoobrábění Vraštil, Panav, Honeywell Aerospace a SSI Schäfer. Jejich úkol nebyl nikterak snadný, soutěžící totiž odvedli velmi vyrovnané a kvalitní výkony. Akce byla spolufinancována z projektu Digitální projektování ve strojírenství II., který letos v únoru započal na SPŠ strojnické v Olomouci, jejíž zástupci se mimochodem objevovali vůbec nejčastěji na prvních třech příčkách vítězů ve všech kategoriích.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Daniel Slavík napsal:

    Škoda že na Vašich stránkách nebyla zmínka o soutěži předem, rád bych se jí zúčastnil také.

    • Jan Kučera napsal:

      Soutěž se pořádá každoročně na Střední průmyslové škole Strojnické v Olomouci, začátkem Března. Každý nový soutěžící je vítán :)

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!