STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Apple navrhuje iPhone v NX – máme jeho konstrukční výkres

Při pátrání po něčem, co vůbec nesouvisí s tématem tohoto příspěvku, jsem narazil na data, která budou jistě pro spoustu našich čtenářů zajímavá – už jen proto, že jejich mobilem je iPhone.

Je to jen taková perlička, nicméně pokud jste někdy bádali nad tím, v jakém CAD softwaru byl navržen nejpopulárnější mobilní telefon současnosti, velmi pravděpodobně to je systém NX od Siemens PLM Software. Tedy tentýž robustní a sofistikovaný systém, který jiným výrobcům slouží pro navrhování letadel či automobilů.

Svědčí o tom dva velmi jasné ukazatele. Jednak výkresová dokumentace vnější podoby iPhonu, kterou Apple učinil veřejně dostupnou pro potřeby dodavatelů libovolného vnějšího příslušenství. Kompletní výkresy si můžete stáhnout z webu Apple.com (jelikož tu tento odkaz bude i po pravděpodobném smazání jeho zdroje, pátrejte potom v Google, protože Apple výkresy z tohoto úložiště pravidelně maže, jakmile vydá novou verzi telefonu). A proč NX? Stačí si to přečíst na výkresu. Ten totiž právě z NX vzešel.

Druhým signálem je aktuální inzerát, skrze který Apple do svého týmu hledá nové CAD designéry. NX je zde opět jedním z požadavků, vedle aplikací Alias a Rhino. Krom odhalení, v čem vznikl Apple iPhone, tedy můžete zkusit i štěstí u Applu. Tedy aspoň tehdy, pokud se vám chce přesídlit do USA a splňujete předepsané požadavky.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!