STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

VIDEO: Catia Natural Sketch umožní zhmotnit vaše myšlenky

Jestli se zabýváte produktovým designem a softwarové aplikace pro jeho realizaci vám nejsou cizí, z této novinky od Dassault Systèmes budete pověstně „chrochtat blahem“.

Nabitý časový harmonogram mi sice nedovolil navštívit listopadovou konferenci European Customer Forum v Paříži, takže veškeré dojmy mohu popsat pouze zprostředkovaně – grafický program Catia Natural Sketch každopádně stojí za pozornost a podle všeho do puntíku splňuje to, co slibuje jeho název.

Je sice nošením dříví do lesa zmiňovat zde, co to je „lifelike experience“ v pojetí Dassaultu, pokud vám význam tohoto pojmu přesto stále uniká, po shlédnutí přiloženého videa budete mít rázem jasno. Tvůrce Catie si je vědom, že každému z nás – konstruktéry a designéry nevyjímaje, ba naopak – je při vyjádření myšlenky či představy nejpřirozenější skicování. A skicovat můžete v mnoha softwarech, ovšem nikde tak „živě“ jako právě v aplikaci Catia Natural Sketch. Uplatnění najde ve většině fází vývojového procesu výrobků, od definování konceptů po ladění výsledné formy v prostorovém zobrazení.

Přechod od skutečně intuitivní 2D skici do 3D je zde přitom zcela bezešvý – v jednu chvíli si jen tak čmáráte stylusem na dotykový tablet a o vteřinu později před sebou máte prostorové „zhmotnění“ vašeho nápadu, doslova jako živé. I na tento model můžete ale přímo dál kreslit a postupně jej upravovat podle rozvíjejících se představ. Je to velmi hezká pomůcka pro vytváření komplexních povrchů a vůbec nástroj, s jehož pomocí skutečně převedete myšlenku v reálný objekt.

Oficiální propagační video programu Catia Natural Sketch

Prezentace Catia Natural Sketch na European Customer Forum

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!