STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Project QuickShare: Opravdu snadné sdílení CAD souborů přes internet

Autodesk to s webovými servisy pro sdílení návrhových dat zkouší už několik let. Po vývojových projektech Freewheel a ShareNow přichází QuickShare. A vypadá skutečně dobře.

Navzdory dobrému úmyslu mají podobné služby často jednu velkou potíž – je potřeba se v nich registrovat a pamatovat si přihlašovací údaje, což pro spoustu případných uživatelů staví nepřekonatelnou psychickou překážku.

Právě aktuální Project QuickShare tuto bariéru boří. Funguje totiž podobně, jako jiné zavedené služby pro rychlé posílání a sdílení souborů přes internet. Je velmi jednoduchý, snadno použitelný, rychlý a nabízí přesně to, co od něj očekáváte. Umožní vám nahrát a odeslat data, a přitom je optimalizován pro práci s CAD soubory, takže poskytuje i potřebnou interaktivou při jejich prohlížení ve 2D i 3D.

Úvodní stránka webové aplikace Autodesk Project QuickShare.


Načtení 3D modelu chvilku trvá, ale jakmile je hotovo, můžete ve 3D pracovat zcela plynule.


Revize výkresů je pohodlná a poskytuje všechny nejdůležitější funkce.


Autoři aplikace doporučují používat ji v prohlížečích Google Chrome nebo Firefox 4 a vyšší. Funguje však také v Internet Exploreru od verze 9 a Safari od verze 5. Pracovat momentálně dokáže pouze se soubory ve formátech DWF a DWFx, ty však lze vytvořit takřka z jakéhokoliv grafického počítačového programu.

Jako internetový prohlížeč, který si můžete pomocí „embed“ kódu integrovat také přímo do vašeho vlastního webu, QuickShare dokáže zobrazit i vícelisté dokumenty, podporuje hladiny a revizní značky. Abyste jej mohli využívat, nemusíte se nikam registrovat. Prostě otevřete web http://quickshare.labs.autodesk.com, nahrajete příslušný soubor a určíte, komu má být nasdílen, nebo kam má být připojen. To prostě musí fungovat.

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!