STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Corel: CorelCAD nabízí vyspělé funkce za dostupnou cenu

Tradiční výrobce grafických aplikací, firma Corel, uvedla na trh českou verzi svého nového CAD systému.

CorelCAD, jak se novinka jmenuje, je dostupný pro platformy Windows a Mac OS. Podporuje 2D i 3D navrhování, programové kódy LISP a umožňuje pohodlně pracovat ve 2D i 3D prostředí. Nabízen je za cenu 699 eur bez DPH.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Nový CorelCAD™ nabízí vysokou přesnost a výkon za dostupnou cenu

Produkt CorelCAD zajišťuje rychlou práci v systémech Windows® a Mac OS® a nabízí podporu nativního formátu DWG™, širokou paletu nástrojů pro tvorbu 2D a 3D návrhů a kompatibilitu se standardními postupy a nástroji CAD.

Maidenhead, UK – 12. červenec 2011 – Společnost Corel® dnes ohlásila nový přírůstek řady špičkových produktů pro grafiku a technické výkresy. Produkt CorelCAD™ je výkonné a dostupné řešení pro technické návrhy, které nabízí podporu nativního formátu DWG (standardní formát souborů CAD) a možnost snadné navigace mezi prostředími 2D a 3D. Produkt CorelCAD je optimalizován pro platformy Mac a Windows a umožňuje projektantům, návrhářům a architektům rychle a snadno přizpůsobit pracovní prostředí a pracovat s ještě větší rychlostí a efektivitou.

Nabízí malým a středním firmám i větším podnikům cenově dostupné řešení pro nasazení v rámci celé sítě, které je ideální pro každodenní návrhářskou práci vyžadující velkou míru přesnosti a zaměření na detail.

Vylepšené pracovní postupy a kompatibilita využívající špičkovou technologii CAD

Společnost Corel ve spolupráci s Graebert GmbH, špičkovou společností vyvíjející nástroje CAD s více než 25 lety zkušeností, vyvinula a uvedla na trh produkt CorelCAD určený pro širokou škálu uživatelů. Díky tomu budou moci stávající uživatelé nástrojů CAD využívat výhod intuitivního prostředí se známými panely příkazů, aliasy, nabídkami a panely nástrojů. Produkt CorelCAD navíc nabízí mimořádnou kompatibilitu a nativní práci s formátem AutoCAD® DWG™. Při zápisu a čtení souborů v tomto standardním formátu již tedy není nutné využívat proces importu a exportu.

„Vysoká cena řady řešení CAD znamená, že si je malé a střední firmy nemohou dovolit. CorelCAD proto představuje skvělou alternativu, zejména pro technické návrháře, kteří hledají výkon a přesnost za dostupnou cenu,“ uvedl Klaus Vossen, produktový manažer pro technické výkresy ve společnosti Corel. „Jsme si jisti, že poměr cena/výkon, který CorelCAD nabízí, bude přesvědčivým argumentem pro architekty, projektanty, stavební firmy a všechny další, kdo hledají přesné nástroje pro tvorbu 2D a 3D návrhů.“

Výkonná sada funkcí nabízí produktivitu na nové úrovni

CorelCAD se v maximální míře zaměřuje na zvýšení produktivity uživatelů a klade důraz na podporu formátů souborů, možnosti přizpůsobení a snadnou integraci do stávajících pracovních postupů. Mezi nejdůležitější funkce patří:

  • Otevírání a ukládání souborů DWG nativně: Aplikace CorelCAD používá formát DWG jako nativní formát souborů a nabízí podporu souborů DXF a DWF až do verze pro aplikaci AutoCAD® 2010 (tu používají aplikace AutoCAD® 2010-AutoCAD® 2012). Možnost otevírání a ukládání souborů ve formátu DWG a práce s nimi usnadňuje spolupráci s kolegy, dodavateli a partnery. Navíc lze ukládat výkresy ve formátu R12 DWG nebo DXF a obnovovat soubory DWG či DXF ve všech verzích.
  • Návrh v prostředí 2D a 3D: Vedle rozsáhlé sady funkcí pro tvorbu 2D návrhů aplikace CorelCAD obsahuje také sadu nástrojů pro modelování 3D objemů. Přidejte do svého návrhu 3D objemová primitiva a pomocí booleovských operací provádějte sjednocení či odčítání těles nebo vytvářejte průsečíky. Vysouvejte a otáčejte 2D entity, protahujte 2D entity podél trasy nebo spojujte 2D entity za účelem vytvoření objemových objektů. Odřezávejte objemy, vytvářejte jejich průsečíky a upravujte hrany, plochy a těla 3D objemů.
  • Přizpůsobení pracovní plochy a automatizace běžných úloh pro zajištění větší efektivity: V každém odvětví spoléhajícím na nástroje CAD se používají jiné procesy. Proto lze aplikaci CorelCAD snadno přizpůsobit, aby vyhovovala potřebám celé řady odvětví a projektů. I bez znalosti programování si můžete uživatelské rozhraní vyladit podle vlastních požadavků. Vlastní konfigurace pracovního prostoru lze ukládat do uživatelských profilů a nasazovat v celé organizaci, takže bude uživatelské rozhraní šité na míru konkrétnímu projektu za účelem zvýšení produktivity.

Další informace o obsahu produktu CorelCAD naleznete na webu http://www.corel.com/corelcad.

Ceny a dostupnost

Produkt CorelCAD je nyní k dispozici také v češtině za doporučenou prodejní cenu 699 € bez DPH. Registrovaní uživatelé sady CorelDRAW Graphics Suite X4 a sady Corel DESIGNER Technical Suite X4 nebo novější mají nárok na křížový upgrade za cenu 499 € bez DPH. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání. Chcete-li stáhnout bezplatnou plně funkční zkušební verzi nebo získat další informace o produktu CorelCAD, přejděte na adresu www.corel.com/corelcad.

O společnosti Corel

Společnost Corel je přední softwarová společnost s více než 100 miliony aktivních uživatelů ve více než 75 zemích. Vyvíjíme software, který lidem pomáhá vyjadřovat myšlenky a sdílet příběhy mnohem zajímavějším, kreativnějším a přesvědčivějším způsobem. Během let jsme si vybudovali pověst dodavatele inovativních a spolehlivých produktů, se kterými se uživatelé snadno seznamují a dobře se jim s nimi pracuje a které pomáhají lidem dosahovat nových úrovní produktivity. Odborníci reagovali na novátorství, provedení a hodnotu našeho softwaru stovkami ocenění.

Portfolio produktů společnosti Corel zahrnuje oblíbené a celosvětově uznávané produkty, jako je CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel® PaintShop Photo®, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip® a Corel® Digital Studio™.

© 2011 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, CorelCAD, CorelDRAW, Corel DESIGNER, Digital Studio, Paint it!, PaintShop Photo, Painter, VideoStudio, WordPerfect, WinDVD, WinZip a logo společnosti Corel s balónem a logo Corel jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Corel Corporation nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní uvedené názvy a registrované či neregistrované ochranné známky slouží pouze k identifikaci a jsou výhradním vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!