STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk: AutoCAD WS byl zpřístupněn externím programátorům

On-line verze AutoCADu se dočkala zpřístupnění aplikačního rozhraní (API) pro potřeby samostatných vývojářů, kteří tedy nyní mohou pro tento mobilní CAD systém vytvářet své vlastní doplňky a skripty.

Otevření API bylo jedním z nejčastějších požadavků, které na Autodesk směřovali v posledních měsících jeho uživatelé. Koncem června tedy firma přistoupila k postupnému zpřístupňování aplikačního rozhraní a v první fázi umožňuje zabezpečené připojení k účtu AutoCAD WS, organizaci struktury složek a souborů, vykonávání běžných souborových operací (kopírování, mazání, přejmenování a vytvoření složky), nahrávání a stahování souborů, řazení souborových metadat a načtení výkresu do on-line editoru.

Uvolněné API je založeno na standardním http WebDAV protokolu, který lze použít v mnoha programovacích jazycích, jako je C#, C++, Java nebo JavaScript. K dispozici jsou též dva tutoriály s úplným zdrojovým kódem.

(Zdroj: Autocadws.com)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!