STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

TZ: Seminář přinesl výhodnou nabídku systému Tebis

Širokou skupinu zájemců o moderní obráběcí technologie přilákal tématický seminář firem DMG Czech a MCAE Systems, zaměřený na frézovací a soustružnické nástroje ECOline a software Tebis.

Ve dnech 8. a 9. března 2011 se do předváděcího centra firmy DMG v Brně přišlo podívat na padesát zájemců z bezmála dvaceti firem. Představení CNC obráběcích strojů z ekonomické řady ECOline (vertikální obráběcí centrum DMC 635 V eco, univerzální CNC soustruh CTX 310 eco s poháněnými nástroji a souvisle řízenou osou C na hlavním vřetenu a přístroj pro externí měření a seřizování nástrojů UNO 115 eco) doprovázely dvě přednášky odborných techniků z firmy MCAE Systems.

První informovala o spolupráci s firmou DMG nejen v oblasti strojů řady ECOline, ale zejména o programování strojů řady Premium Line – univerzálních obráběcích center a soustruhů. Zmíněna byla také možnost přímého propojení softwaru Tebis s přístroji pro externí seřizování nástrojů.

Všem zájemcům o stroje ekonomické řady byla předvedena speciální nabídka na software Tebis pro pětistranné obrábění. Druhá přednáška pak prezentovala samotný Tebis, který je zaměřen na precizní a automatizované obrábění. Automatizace a zjednodušení programování je obsaženo ve všech modulech, od 2,5D, 3 AX až po plynulé pětiosé obrábění. V prezentaci byla představena nejnovější verze systému Tebis V3.5, její klíčové funkce, praktická ukázka externího programování a také benefity, které software přináší.

Blok přednášek střídaly ukázky obrábění (frézování) na předváděných strojích s využitím nástrojů firmy Sandvik Coromant.

Firmy DMG a MCAE Systems nyní v kooperaci nabízejí za výhodných podmínek CAM software Tebis pro pětiosé obrábění. Speciální nabídka „Tebis 2,5 Machine Tool Packet“ je spojena s frézkami řady ECOline a na její detaily se můžete informovat na emailu mcae@mcae.cz.

(Zdroj: MCAE Systems)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!