STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk nabídne další simulační software

Virtuální simulace na digitálních prototypech jsou pro dodavatele CAD řešení velkou výzvou. Zejména Autodesk se v posledních letech v této oblasti činí a svoji nabídku rozšiřuje skupováním celých vývojářských firem.

V polovině února byla ohlášena další akvizice – Autodesk za 39 milionů dolarů v hotovosti kupuje americkou společnost Blue Ridge Numerics, která vyvíjí aplikace pro simulované fyzikální analýzy na virtuálních prototypech ve strojírenství a stavebnictví. Její software pro výpočty dynamického chování tekutin (CFD) pomáhá konstruktérům optimalizovat navrhovaná zařízení z hlediska proudění vzduchu, vody a dalších „tekutých“ médií, například v chladicích systémech.

Společným znakem produktů Blue Ridge Numerics je jejich široká kompatibilita s mnoha CAD programy různých značek. Podporována je datová výměna se systémy Catia, Creo Elements/Direct, Creo Elements/Pro, NX, Solid Edge, SolidWorks a SpaceClaim. Autodesk slibuje, že podporu těchto aplikací zachová, ač všechny konkurují jeho vlastním řešením ve strojírenství.

Získaný software Autodesk hodlá začlenit do svého portfolia. Jeho nástroje naleznou využití přinejmenším v programech Autodesk Inventor a Autodesk Revit MEP, v nichž poslouží například pro podporu rozhodování při zpracování termálních simulací.

Široká funkčnost nově získaných produktů se zčásti překrývá s nástroji, které Autodesk implementoval již při předešlých akvizicích systémů Algor a Moldflow. Celkově však akvizice Blue Ridge Numerics nabídku Autodesku podstatným způsobem rozšiřuje a činí z něj jednoho z vážných hráčů na trhu s CFD aplikacemi ve světovém měřítku.

(Zdroj: Autodesk, Blue Ridge Numerics)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!