STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

TZ: Technodat dosáhl vloni pozoruhodných výsledků

Konsolidovaný obrat firem ze skupiny Technodat v České republice vzrostl oproti roku 2009 o více jak 30 %.

Nejvyšší podíl na tomto růstu má právě holdingová firma Technodat, CAE-systémy, s.r.o., která nabízí systém CATIA a 3D PLM řešení. Jejich prodeje se v meziročním srovnání ztrojnásobily, což je navzdory slabé výchozí pozici ovlivněné hospodářskou krizí výjimečný výsledek v česko-slovenském i v evropském kontextu.

Technodat byl s výrazným náskokem nejlepším VAR partnerem Dassault Systèmes v regionu střední a východní Evropy. Dosažené výsledky jej slovy zástupce společnosti zařazují patrně nejvýše v celé historii obchodní spolupráce Technodatu s Dassault Systèmes.

Vývoj obratu skupiny firem Technodat v milionech korun.
(Zdroj: Technodat)

Pozoruhodný není jen samotný nárůst prodejů CATIA a 3D PLM řešení, zajímavé jsou i některé další aspekty. V roce 2010 bylo dosaženo nárůstu v projektech, v servisní činnosti, a také jednoho z nejlepších výsledků v počtu nových zákazníků. Na dosaženém výsledku se projevila i dokončovaná transformace zákaznické báze z IBM na Dassault Systèmes a VAR partnery.

Samostatným aspektem, který stojí za zdůraznění, je nárůst know-how v nové generaci řešení Dassault Systèmes označované jako V6 a první výsledky v této oblasti. Technodat zaznamenal rekordní počet nových zákazníků s nástrojem 3DVIA Composer, který je součástí této nové generace řešení.

(Zdroj: Technodat, CAE-systémy)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!