STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

GrabCAD za vás vytvoří výkres i 3D sestavu

Slibný start-up rozšiřuje své služby směrem k outsourcingu inženýrských úloh. Ceny jednotlivých zakázek začínají na zanedbatelných třiceti dolarech.

Hardi Meybaum a Indrek Narusk z Estonska měli zajímavý nápad a uvedli jej do praxe. O tom, že spustili web GrabCAD.com pro sdílení CAD dat, jsme vás informovali už vloni v září.

Počátkem letošního roku byly služby GrabCADu rozšířeny o profesionální CAD servis, nabízející výpomoc při tvorbě výkresů, vizualizací, modelování dílů, sestav, převádění CAD souborů mezi konkurenčními formáty nebo zhotovení 3D tisku.

Ukázka zadání a výsledku inženýrské úlohy na serveru GrabCAD.

GrabCAD sdružuje více než tisíc uživatelů, kterým takové zakázky postoupí, výsledek podrobí detailní kontrole kvality a dodá do 48 hodin zpět objednateli k posouzení a platbě. Ceny začínají už na třiceti dolarech u výkresů a pětasedmdesáti dolarech u 3D modelování.

Díky široké skupině spolupracovníků jsou podporovány snad všechny nejpoužívanější CAD systémy, jmenovitě např. SolidWorks, Catia, Solid Edge, Pro/Engineer, Autodesk Inventor, AutoCAD nebo NX.

Zvlášť zajímavě se nabídka GrabCADu jeví při převádění CAD modelů mezi formáty. Jak známo, volba „Uložit jako“ je v tomto případě ta nejhorší možná, respektive zcela nemožná. Konstruktér musí při převodu celé části modelu přepracovávat a zde se naskýtá příležitost ponechat tuto rutinní a nepříjemnou práci na externím dodavateli, který ji zvládne udělat stejně dobře a za nižší náklady.

(Zdroj: GrabCAD)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!