STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mastercam doplní jednoduchý 2D CAD

Firma CNC Software se rozhodla obohatit nabídku nenáročných CAD systémů pro jednoduché vytváření a úpravy 2D geometrie svým vlastním produktem.

2D CAD pod značkou Mastercam (foto: CNC Software)

Program nazvaný Mastercam X5 Design LT vychází ze softwarové technologie systému Mastercam X5. Slibuje „volné a zároveň dynamické kreslení jako je skica tužkou nebo naopak matematicky precizní“, podle potřeb uživatele.

Design LT má být vybaven také překladači dat a možností prohlížení dílů uložených v mnoha CAD formátech. Nově vytvářená geometrie pak bude ve všech svých částech „živá“ a bude možné ji snadno upravovat podle představ. Tradiční návrhové postupy mají být redukovány do několika málo kliknutí, což usnadní vytváření i těch nejsložitějších tvarů.

Dosavadní uživatelé Mastercamu se tak nyní mohou těšit na potenciálně zajímavou alternativu k běžně používaným 2D CADům.

(Zdroj: CNC Software)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!