STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

TZ: Nový 3D skener ATOS Triple Scan

ATOS Triple Scan je zcela nově vyvinutá generace mobilních 3D skenerů založená na jedinečných technologiích.

ATOS Triple Scan používá všechny úhly pohledu stereo kamerového systému a funguje tedy jako 3 senzory v jednom. Nová je i technologie projekce vzoru na objekt. Díky tomu skener umožňuje snadnější, rychlejší a spolehlivější měření a výrazně snižuje počet jednotlivých záběrů.

ATOS Triple Scan používá modré světlo generované LED diodami, které se vyznačují extrémně dlouhou životností, minimálním zahříváním a nízkými nároky na údržbu. Modré světlo umožňuje přesné měření téměř nezávislé na světelných podmínkách prostředí.

ATOS Triple Scan je osazen čipy s vyšším rozlišením než předchozí generace skenerů. Tím se zvýšila přesnost měření malých detailů a zvýšila se rychlost měření tvarově složitých dílů. Výrazného vylepšení se dosáhlo také v oblasti měření lesklých povrchů. Kamery, projektor a celá elektronika je chráněna speciálně vyvinutým karbonovým krytem a celý systém je tak vhodný pro použití v náročném průmyslovém prostředí.

ATOS Triple Scan se dodává ve dvou modelech. ATOS II Triple Scan nabízí rozlišení 2x5Mpix a ATOS III Triple Scan rozlišení 2x8Mpix.  S přednastavenou optikou je systém velice snadno nastavitelný na požadovaný měřicí objem, změna měřicího objemů je otázkou jen několika minut.

Světová premiéra ATOS Triple Scan skeneru bude na výstavě Euromold 2010 konané v termínu od 1.12. do 5.12. na stánku firmy GOM (hala 8, stánek H70).

(Zdroj: MCAE Systems)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!