STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

27 bezplatných lekcí SolidWorksu pro začátečníky

Spousta uživatelů 2D CAD softwaru u něj setrvává proto, že jim „prostě stačí“, ale mnozí pravděpodobně také z toho důvodu, že se jim nenaskytla pohodlná příležitost, aby prostorové navrhování poznali.

Že to není žádná věda, pěkně ilustruje série výukových videí, které na svém webu zveřejnila společnost SolidWorks. Vytvořeny sice byly primárně pro účastníky soutěže pořádané pod patronátem americké Národní ligy pro robotiku, vhod však mohou přijít každému, kdo hledá snadnou cestu k poznání 3D modelování ve strojírenství.

V současné chvíli je na uvedených stránkách umístěno 27 lekcí, jež diváka postupně provedou používáním systému SolidWorks od základního seznámení s pracovním prostředím, přes tvorbu dílů a sestav až po navrhování mechanismů, elektroniky a týmovou spolupráci. Připraveny jsou též ukázkové modely v souborech SolidWorksu shodné s těmi, jež jsou použity v lekcích pro případ, že byste si chtěli popisovanou problematiku ihned vykoušet.

Upozorňujeme, že všechny příspěvky jsou v angličtině. Pokud byste uvítali dostupnost podobných materiálů v českém znění, obraťte se prosím s dotazem na naši redakci.

Stahujte zde:

(Zdroj: SolidWorks)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!