STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

100 tipů a triků pro AutoCAD, které musíte umět (1. díl)

Každý uživatel AutoCADu neustále hledá způsoby, jak být s tímto programem ještě produktivnější a jak si snadno poradit s problémy, na které neustále naráží. Sepsali jsme proto stovku těch nejzajímavějších tipů, které vám pomůžou ušetřit spoustu nervů i času.

Ačkoliv tímto článkem tak říkajíc „neobjevujeme Ameriku“ a spoustu ze zde uvedených nápadů již objevil někdo před námi, většina z nich je takto souhrnně publikována vůbec poprvé, navíc v české lokalizaci.

Autorem přehledu je Edwin Prakoso, expert na ovládání celé řady předních CAD systémů (AutoCAD, MicroStation, Autodesk Inventor, Revit, Catia V5 atd.), který se rozhodl touto cestou spolupracovat s magazínem CAXMIX. S jeho zajímavými články v češtině se tedy budete od nynějška na našich stránkách setkávat pravidelně. Začínáme seriálem stovky tipů a triků pro AutoCAD 2011.

Tip 1: Jak vytvořit oblouk s přesnou délkou

Tip 2: Posunujte, otáčejte objekty a měňte jejich měřítko v jednom kroku

Tip 3: Jak snadno určit měřítko zobrazení přerušovaných čar

Tip 4: Jak okótovat úhel větší než 180°?

Tip 5: Jak zachovat hodnoty atributů, pokud objekt potřebujete rozložit?

Další tipy a návody…

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!