STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nezapomeňte na Autodesk Academia Fórum 2010

Již 16. prosince bude v barokní aule Vysokého učení technického v Brně zahájeno setkání uživatelů digitálních technologií na X. výroční konferenci s názvem Autodesk Academia Fórum 2010.

Do popředí se v celém světě dostává spolupráce komerčních firem se vzdělávacími a vědeckovýzkumnými institucemi. Proto fórum nabízí všem možnost aktivně se zúčastnit diskusního panelu k výuce digitálního prototypování, uplatnění absolventů škol a požadavkům komerční praxe na absolventy SŠ a VŠ.

Významně roste požadavek na inovaci procesů vzdělávání technické inteligence. Česká republika je velmi úspěšná v operačním programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) a kromě evropských center excelence je v běhu již řada vědeckých projektů soustředěných do regionálních VaV center. To vyžaduje novou generaci inovativních a kreativních designéru, konstruktérů, výpočtářů, technologů atd., zkrátka novou generaci inteligence nejen s technickými, ale i s behaviorálními a kompetenčními dovednostmi. K tomuto tématu vystoupí vrchní ředitel Sekce řízení operačních programů EU Dr. Ing. Jaroslav Kuba, PhD., MBA, MŠMT s přednáškou na téma „Význam vzdělávání technické inteligence, technického vzdělávání pro konkurenceschopnost, význam výzkumu a vývoje a příležitost k inovaci školních vzdělávacích programů a studijních programů prostřednictvím projektů ESF“.

Registrační formulář naleznete zde.

(Zdroj: Computer Agency)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!