STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ZwSoft zaútočil levným strojírenským 3D CADem

Čínská firma, které se již dříve podařilo zabodovat s 2D softwarem ZwCAD, se pokouší o razantní vstup na silně konkurenční trh se strojírenskými CAD systémy.

Nově představený software ZW3D slibuje výkonné nástroje pro 3D modelování dílů a sestav, tvorbu výkresů, navrhování forem, navrhování plechových součástí, zpětné inženýrství, pohybové simulace a vestavěný CAM systém s podporou dvou až pětiosého vysokorychlostního obrábění. Díky hybridnímu jádru ZW3D Overdrive dokáže program pracovat s plošnými i objemovými tělesy a jejich kombinacemi. Podporována má být taktéž tvorba zcela hladkých ploch (Class-A).

Vyzdvihovány jsou zejména funkce pro zpětné inženýrství a přípravu forem na základě dat získaných z fyzických dílů (z této informace lze vytušit, že zpětné inženýrství hraje v Číně dosud velmi významnou roli, pozn. red.). Takové nástroje má ZW3D v základní výbavě, a proto není nutné dokupovat nákladné doplňky třetích stran. Zjednodušena je i podpora rychlé výroby prototypů (rapid prototyping), umožňující prověřování povrchů a těles, práci s STL a skenovanými daty. Plná integrace CAM znamená, že dokonce i STL data a mraky bodů získané skenováním jsou plně asociativní – k jejich přípravě pro obrábění postačí jedno kliknutí.

Zajímavým prvkem programu je vestavěný výukový systém Show-n-Tell. Jedná se o sérii integrovaných návodů na způsob „3D knihy“, přičemž uživatelé mají k dispozici authoringové nástroje pro tvorbu svých vlastních postupů a tutoriálů, díky čemuž mohou věrně zachytit firemní know-how a zavedené procesy.

ZW3D je nabízen v různě vybavených edicích Standard, Professional (obsahuje navíc nástroje pro zpětné inženýrství) a Premium (obsahuje také CAM) s cenami 2500, 4000 a 7000 dolarů. Dostupná je i bezplatná třicetidenní verze na vyzkoušení.

(Zdroj: Zwcad.org)

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!