STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

3D tisk za dostupnou cenu

Tiskárny pro výrobu fyzických prototypů dosud nesou punc předražených přístrojů, které si může dovolit málokdo. Novinka Solido SD300 Pro tuto pověst zajímavým způsobem narušuje.

Radikální obrat v cenové politice zveřejnila firma Solido letos v únoru na konferenci SolidWorks World. Novým přístupem zaujala nejen řadu potenciálních uživatelů přímo na místě, ale také českou firmu SolidVision, jež se rozhodla stroj zpřístupnit tuzemským zájemcům.

Solido SD300 Pro je jen o něco málo větší než klasická laserová tiskárna. Modely vytváří slepováním velmi tenkých vrstev speciální fólie, které do potřebných tvarů upravuje vyřezávacím nožem. Podkladem jí jsou data v klasickém stereolitografickém formátu STL, jež lze exportovat z většiny současných 3D CAD systémů. K práci s STL soubory je současně s tiskárnou dodáván podpůrný software SDview. Přístroj je dodáván v kompletní sadě včetně nezbytných materiálů.

Zdroj: SolidVision

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!